Hiro

نقشه برداری با جی پی اس مولتی فرکانس به چه صورت است؟

نقشه برداری با جی پی اس مولتی فرکانس

نقشه برداری را می توان با استفاده از دستگاه های مختلفی انجام داد. از این دستگاه ها می توان به جی پی اس های مولتی فرکانس و دو فرکانس و سه فرکانسه اشاره کرد. کار با دستگاه های با فرکانس پایین به کلی منسوخ شده است و دیگر مهندسان نقشه برداری از آنها استفاده نمی کنند چرا که سرعت عمل نقشه برداران را کند می کرد و مانع این می شد که بتوانند پروژه های عمرانی را سریعتر انجام دهند و یا این که از این دستگاه ها برای کار های دیگری استفاده می شود. نقشه برداری با جی پی اس مولتی فرکانس دارای مزیت های بسیار زیادی است که می تواند مهندسان را در حوزه نقشه برداری و توپوگرافی یاری کند.

تکنولوژی های بسیار پیشرفته ای به وجود آمده اند که می توان از آن ها فرکانس های ماهواره ای را دریافت کرد. این فرکانس ها می توانند به انواع گوناگون باشند که می تواند نقشه های مختلفی را به مهندسان ارائه دهند. مهندسان برای عملیات های مختلف و پروژه های مختلف باید از دستگاه های جی پی اس مولتی فرکانس استفاده کنند.

نقشه برداری با جی پی اس مولتی فرکانس نیاز به دانش مهندسی دارد و باید با تلفیق ریاضی و دانش جغرافیایی و همچنین توانایی حل مسئله انجام شود.

مزایای استفاده از جی پی اس مولتی فرکانس

جی پی اس مولتی فرکانسه دارای مزیت های بسیار زیادی است که از این مزیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای دقت بالا در اندازه گیری مختصات
 • سرعت در انجام نقشه برداری
 • راحتی حمل و نقل
 • بهینه بودن
 • تکنولوژی بسیار به روز و پیشرفته
 • استفاده از چندین ماهواره برای به دست آوردن مختصات

این مزیت ها به مهندسان کمک می کنند تا بتوانند از جی پی اس نقشه برداری مولتی فرکانسه استفاده بهتری ببرند.

نقشه برداری با جی پی اس مولتی فرکانس به چه صورت است؟
مزایای استفاده از جی پی اس مولتی فرکانس

جی پی اس های نقشه برداری مولتی فرکانس امروزی می توانند تا 800 کانال را پشتیبانی کنند که دقت این دستگاه ها را بسیار زیاد می کند. در واقع زمانی که از دستگاه های جی پی اس استفاده می کنیم این گیرنده ها، سیگنال ها را از چندین ماهواره دریافت می کنند و نقاط بسیار دقیق تری را به مهندسان ارائه می دهند.

با این کار سرعت انجام پروژه ها بیشتر می شود و با دستگاه های مولتی فرکانسه می توان سریع تر اطلاعات را آنالیز کرد. نقشه برداری با جی پی اس مولتی فرکانس هزینه سنگینی را در بر نخواهد داشت و می توانید با استفاده از گوشی موبایل نقطه ها را بخوانید.

دستگاه GPS مولتی فرکانس برای چه کاری انجام می شود؟

از دستگاه جی پی اس مولتی فرکانس می توانیم در عملیات های مختلف استفاده کنیم، از این عملیات ها باید به پروژه های راهسازی، تعیین عوارض زمین، مسیریابی، ساختمان و پروژه های عمرانی اشاره کرد.

نقشه برداری با جی پی اس مولتی فرکانس به چه صورت است؟

نقشه برداری با GPS مولتی فرکانس بسیار کار آسانی است. این جی پی اس ها در مدل های مختلفی موجود هستند و می توان آن ها را به راحتی حمل کرد. این جی پی اس ها دارای یک گیرنده هستند که سیگنال ها را دریافت می کند و همچنین پایه های مختلفی دارد که می توان این گیرنده را روی آن ها قرار داد.

نقشه برداری با جی پی اس مولتی فرکانس به چه صورت است؟
نقشه برداری با جی پی اس مولتی فرکانس

نقشه برداری با جی پی اس مولتی فرکانس به این صورت است که ابتدا باید آن را روی پایه ها سوار کنید و هر نقطه ای که میخواهید را علامت گذاری کنید. بعد از علامت گذاری هر کدام از نقاط باید جی پی اس را به آن محل ببرید و پایه آن را روی نقطه قرار دهید.

بعد از این که جی پی اس را روی نقطه مورد نظر قرار دادید می توانید با استفاده از یک گوشی موبایل نقطه را بخوانید. برای این که بتوانید این کار را با استفاده از گوشی انجام دهید می بایست برنامه جی پی اس را روی تلفن همراه خود نصب کنید.

در غیر این صورت و برای کار بری بهتر می بایست از یک کنترلر استفاده کنید. این کنترلر به صورت جداگانه بر روی پکیج جی پی اس قرار دارد و به پایه جی پی اس متصل می شود و اپراتور می تواند به راحتی با آن کار کند.

نقشه برداری با جی پی اس مولتی فرکانس بسیار سریع است و مهندسان با استفاده از این جی پی اس ها می توانند دقیق ترین نقاط را به دست بیاورند. تکنولوژی استفاده شده در این جی پی اس ها از به روز ترین تکنولوژی می باشد و در حال حاضر از بهترین دستگاه های نقشه برداری همین جی پی اس های مولتی فرکانسه هستند که مورد استفاده مهندسان قرار می گیرند.

سخن پایانی

دستگاه های نقشه برداری بسیار پیچیده هستند و از تکنولوژی بسیار به روزی استفاده می کنند، این تکنولوژی بسیار مورد استقبال نقشه برداران واقع شده است و به سرعت در حال به روز رسانی شدن می باشد. دستگاه های مولتی فرکانسه از جدیدترین چی پی اس هایی هستند که امکان نقشه برداری بسیار دقیق را در هر شرایطی به کاربران و مهندسان می دهند.

این دستگاه ها می توانند از 800 کانال پشتیبانی کنند و مختصات بسیار دقیقی را به اپراتور خود می دهند. همچنین دیگر نیاز نیست که با استفاده از ابزار های قدیمی زمان زیادی صرف برداشت نقاط شود و می توان به راحتی، حتی با گوشی موبایل خود نقاط را برداشت کنید.

نقشه برداری با جی پی اس مولتی فرکانس دارای مزیت های بسیار زیادی است که به چند نمونه از آن ها اشاره کردیم و هر گاه مهندسین بخواهند سرعت کار خود را بالا ببرند از این دستگاه ها استفاده می کنند. برای خرید جی پی اس مولتی فرکانسه می توانید در سایت هیروگنس به راحتی سفارش خود را ثبت کنید.

سوالات متداول نقشه برداری با جی پی اس مولتی فرکانس

 1. جی پی اس مولتی فرکانس به چه صورت کار می کند؟
  جی پی اس مولتی فرکانس با استفاده از فرکانس های چندین ماهواره کار می کند و می تواند تا 800 کانال را پشتیبانی کند.
 2. مزیت استفاده از جی پی اس مولتی فرکانس چیست؟
  از مزیت های جی پی اس مولتی فرکانس می توان به این اشاره کرد که سرعت عمل را بالا می برد و بسیار دقیق است.
 3. کاربرد جی پی اس مولتی فرکانس چیست؟
  کاربرد این دستگاه در نقشه برداری ساختمان، راه و مسیریابی، عمران و ….. می باشد.

مقالات مرتبط

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا