Hiro

بلاگ

بلاگ رسمی هیرو

کاربری های GNSS

از جمله کاربری های جی ان اس اس (GNSS) می توان به سرویس های موقعیت مبنا، عمومی، نقشه برداری، نقشه کشی و جی آی اس (GIS)، کاربری های فضایی، نظامی، علمی و کاربری های خودمختار اشاره نمود.

مفهوم زمان در GPS

مفهوم زمان در GNSS

سیستم های تعیین موقعیت ماهواره های جی ان اس اس (GNSS) برای اندازه گیری زمان، نیاز به ساعت های دقیق و سیستم زمانی استاندارد دارند.

طرح سیماک

طرح سیماک

سیماک یک زیرساخت نرم‌افزاری دانش‌بنیان، یکپارچه و جامع برای مدیریت بهینه امور املاک و نیز تسهیل و تسریع کارهای مقدماتی سرمایه‌گذاری و شکل‌گیری فعالیت‌های اقتصادی است.

راهنمای پس پردازش در سامانه شمیم

راهنمای پس پردازش در سامانه شمیم

براي پس پردازش داده های گیرنده های هیرو (Hiro) با نام های XiMA S10 و XiMA S10 L در سامانه شمیم و برخورداري از سرویس های این سامانه به ترتیب مراحل زیر می بایست طی شود.

تاریخچه gnss

تاریخچه GNSS

تاریخچه GNSS به صورت عمده وابسته به شرکت تریمبل (Trimble) می باشد

آرایش هندسی ماهواره ها skyplot

آرایش هندسی ماهواره ها (Sky Plot)

مهم ترین اطلاعاتی که آرایش هندسی ماهواره ها (Sky Plot) در اختیار کاربر می گذارد، هندسه و شاکله اصلی وضعیت ماهواره نسبت به کاربر خواهد بود.

سیگنال های جی پی اس

سیگنال های جی پی اس

در علم نقشه برداری و جی پی اس منظور از سیگنال آن دسته از اطلاعات مفیدی است که دارای اعتبار بوده و به دست کاربر رسیده است.

مشاهدات خام و فایل راینکس

مشاهدات خام و فایل RINEX

راینکس (RINEX) یک فرمت استاندارد برای مدیریت و دسترسی های آتی به اندازه گیری های تولید شده توسط گیرنده است.

Dop چیست

DOP چیست؟

پراکندگی هندسی ماهواره ها به صورت گروهی در آسمان بالای گیرنده بر میزان رقیق شدگی دقت (DOP) اثر گذار است

RTCM چیست

RTCM چیست؟

که آر تی سی ام (RTCM) نوعی فرمت ارسال اطلاعات است که در آن پیغام تصحیحات به کمک فرکانس های رادیویی یا اینترنت از ایستگاه فرستنده بیس (Base) به گیرنده روور (Rover) ارسال می گردد.

اسکرول به بالا