Hiro

سوالات متداول

سعی کرده ایم سوالات شما را پاسخ دهیم.

مشاوره پیش از خرید

تعداد کانال قابل‌دریافت در گیرنده‌های امروزی به‌مراتب بیش از گذشته است و با توجه به تعداد سیگنال‌های قابل‌دریافت، برای دریافت همه‌ی سیگنال‌ها، نیاز به تعداد کانال بیش از یک تعداد مشخص نیست. با این حال گیرنده‌های با تعداد کانال بیش‌تر مزایایی از قبیل سرعت بیش‌تر در موقعیت‌یابی و فیکس شدن، عملکرد بهتر در شرایط چالشی، مصرف کم‌تر باتری، و … دارند. به‌علاوه، با توجه به آن که کمپانی‌های سازنده‌ی OEM Board در گذر زمان، بردهای جدید خود را با تعداد کانال بیش‌تری می‌سازند، می‌توان به این موضوع نیز اشاره کرد که گیرنده‌های با تعداد کانال بیش‌تر، از OEM Board جدیدتری استفاده می‌کند و درنتیجه از تکنولوژی‌های به‌روزتری که کمپانی در ساخت آن OEM Board جدیدتر لحاظ کرده نیز برخوردار است.

محصولات Hiro به تناسب بودجه و نیازمندی شما، گیرنده‌های مختلفی با آپشن‌های مختلف قابل‌عرضه دارد. مشخصات این محصولات را می‌توانید در صفحه هر محصول ملاحظه کنید. پاسخ به سؤال فوق نیازمند مشاوره فنی براساس ماهیت کار شماست. برای مشاوره فنی رایگان با همکاران ما در دفتر مرکزی فروش به شماره 02122015184 و یا دفاتر نمایندگی ما تماس بگیرید.

گیرنده‌های Hiro در زمینه‌های مختلف نقشه‌برداری اعم از موارد فوق قابل‌استفاده است. بدیهی است برای استفاده از سامانه‌های CORS مانند سامانه هدی و سامانه شمیم، ثبت‌نام در سامانه‌های مذکور و گرفتن نام کاربری ضروری است. به‌علاوه، برای اعتبارسنجی در سامانه شمیم، گرفتن نام کاربری اعتبارسنجی‌شده SSBR طبق ضوابط سازمان ثبت ضروری است.

نحوه خرید

محصولات Hiro را می‌توانید در طرح‌های فروش متنوع نقدی، اقساطی، و لیزینگی خرید کنید. چنانچه در سؤالات بعدی، پاسخ خود را درمورد روش‌های خرید نیافتید، با همکاران ما در دفتر مرکزی فروش به شماره 02122015184 یا با دفاتر نمایندگی شرکت تماس بگیرید.

برای استفاده از تسهیلات لیزینگی، کافی است با شروع فرآیند خرید، نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنید و  مدارک خود را به دفتر مرکزی یا دفاتر نمایندگی تحویل دهید. برای اطلاع از نحوه‌ی شروع مراحل، می‌توانید با بخش فروش تماس بگیرید. پس از آن مدارک شما در سیستم بانکی بررسی می‌شود و چنانچه نیاز به تکمیل مدارک باشد، همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.

مدارک مورد نیاز شامل مدارک هویتی، سکونتی و شغلی است. به‌علاوه نیاز به گواهی امضا و تکمیل فرم‌های مربوطه نیز می‌باشد. بسته به نوع شغل شما، مدارک شغلی متفاوت خواهند بود.

خیر. بعد از تحویل کامل مدارک، مراحل اداری بعدی توسط همکاران ما پیگیری می‌شود و درصورت نقص در مدارک یا نیاز به تکمیل، با شما تماس خواهند گرفت.

اگر مدارک شما تکمیل باشند و مشکلی در سیستم بانکی نداشته باشید، به‌طور معمول بین دو تا سه هفته روند اداری کار شما انجام می‌شود و پس از آن همکاران ما برای انعقاد قرارداد با شما هماهنگی خواهند کرد.

مبلغ وام لیزینگ برای خرید هر دستگاه تا ۴۰ میلیون تومان است. بازپرداخت در ۱۲ قسط هر سه ماه یک بار انجام می‌شود. یعنی مدت بازپرداخت مجموعاً ۳۶ ماهه است. سود تعلق پیدا کرده به وام، تقریباً سالانه ۵ درصد می‌باشد.

طراحی محصولات Hiro به‌گونه‌ای است که در خصوص خرید تیلت سنسور IMU و رادیو داخلی به شما این امکان را می‌دهد که در هنگام خرید گیرنده یا مدتی بعد از خرید آن، حق انتخاب دارید. به این معنا که شما هم می‌توانید هنگام خرید گیرنده خود  تیلت سنسور IMU و رادیو داخلی را روی دستگاه سفارش دهید و تحویل بگیرید. و هم می‌توانید در ابتدا دستگاه را بدون تیلت سنسور IMU و رادیو داخلی بخرید و هر زمان که مایل بودید این دو آیتم را به دستگاه خود اضافه کنید.

ملحقات استاندارد دستگاه‌ها شامل کیف حمل، شارژر و کابل شارژ، و کابل انتقال اطلاعات می‌باشد. درصورت خرید رادیو داخلی، آنتن رادیو نیز همراه دستگاه ارائه خواهد شد.

خیر. شما با خرید گیرنده، نرم‌افزار HiroMap را نیز دریافت خواهید کرد. این نرم‌افزار به‌صورت رایگان روی تعداد نامحدود کنترلر و یا گوشی موبایل اندرویدی برای شما قابل‌نصب خواهد و نیاز به پرداخت هزینه‌ی جداگانه برای فعال‌سازی ان نیست.

خیر. برای خرید اقساطی با اقساط چندماهه، نیاز به ارائه مدارک خاصی نیست. با همکاران ما در دفتر مرکزی فروش به شماره 02122015184 یا با دفاتر نمایندگی شرکت تماس بگیرید.

سوالات پشتیبانی فنی

برای استفاده از سامانه شمیم کافی است ابتدا در سایت سامانه شمیم ثبت‌نام و نسبت به اخذ نام کاربری اقدام کنید. راهنمای ثبت‌نام از این‌جا قابل‌مشاهده است. سپس نام کاربری و رمز عبور خود را در نرم‌افزار HiroMap وارد کنید و به سامانه متصل شوید. نحوه انجام تنظیمات در نرم‌افزار، این‌جا به صورت ویدئویی توضیح داده شده است.

فایل نصب نرم‌افزار را می‌توانید از این‌جا دریافت کنید.

لایسنس دستگاه شما منقضی شده است. لطفاً با قسمت پشتیبانی فروش به شماره 02122015184 و یا نمایندگی عرضه‌کننده تماس بگیرید.

روش استاتیک (ایستگاهی) برای تعیین موقعیت ایستگاهی با دقت بالا و صرف زمان نسبتاً زیاد و معمولاً برای اندازه‌گیری Baseline و تعیین موقعیت دقیق انجام می‌شود. روش Kinematic (حرکتی) برای برداشت نقاط با تعداد نسبتاً بیش‌تر و با دقت نسبتاً کم‌تر (در مقایسه با استاتیک) استفاده می‌شود.

روش‌های RTK و PPK به ترتیب مخفف Real Time Kinematic (به معنی حرکتی آنی) و Post Process Kinematic (به معنی حرکتی پس‌پردازش) هستند و برای برداشت نقاط مورداستفاده قرار می‌گیرند. به‌طور کلی باید گفت برای برداشت، چنانچه اینترنت در دسترس شما هست و امکان اتصال به سامانه شمیم دارید، و یا امکان استفاده از بیس و روور را دارید، روش RTK سریع‌تر و راحت‌تر است. در غیر این صورت در مواردی روش PPK می‌تواند به شما کمک کند که در مناطق فاقد دسترسی به تصحیحات، بتوانید کار برداشت را انجام دهید. البته همان‌طور که از اسم این روش برمی‌آید، برای دست‌یابی به دقت نیاز به پردازش بعدی دارد.

با توجه به حجم داده‌های تصحیحات، نیاز به سرعت 4G نیست و اینترنت در وضعیت Edge هم کفایت می‌کند.

ابتدا باید با اتصال دستگاه به کامپیوتر، فایل‌های مشاهدات استاتیک را به کامپیوتر منتقل کنید. سپس فرمت داده‌های مشاهداتی استاتیک خود را به RINEX تبدیل کنید. درمورد نحوه تبدیل به RINEX می‌توانید این ویدئوی آموزشی را مشاهده کنید. سپس داده‌های خود را روی سامانه‌ی شمیم آپلود و پردازش کنید.

عدد Age به معنای مقدار تأخیر بین زمان ارسال تصحیحات از فرستنده (ایستگاه Base و یا سامانه‌های CORS مانند شمیم) با زمان دریافت همان تصحیحات در گیرنده‌ی Rover شما، بر حسب ثانیه است. اعداد کم‌تر از ۳ اعداد قابل‌قبول هستند.  اعداد بیش‌تر از این، نشان‌دهنده‌ی این است که به دلیل قطع و وصل شدن در اتصال اینترنتی یا رادیویی، میزان تأخیر در دریافت تصحیحات افزایش می‌یابد.

عدد HRMS نشان‌دهنده‌ی دقت مسطحاتی و عدد VRMS نشان‌دهنده‌ی دقت ارتفاعی می‌باشد.

از منوی اصلی نرم‌افزار، به زیرمنوی About بروید. در صفحه‌ی بازشده، کلید Volume Up (افزایش صدا) کنترلر یا گوشی خود را بزنید. در کادر بازشده کد فعال‌سازی دریافت‌شده را وارد کنید و OK را بزنید. دستگاه شما فعال خواهد شد.

اسکرول به بالا